Новини

Брати Штейни «Рижий» та «Боско» – євреї в УПА

Українська Повстанська Армія, як відомо, була багатонаціональною. Також в УПА нерідко служили й цілі родини та сім’ї. Історія, яку ми Вам пропонуємо, розповідає про братів Штейнів, власне, про Орєхових-Штейнів, бо в повстанців Лазаря та Мойсея батько був росіянином, а мати єврейкою. Вони ж обоє стали українськими повстанцями і входили до почоту відомого курінного «Кори»  Мельника Макара. читати повністю »

"Береза Картузька і "прокляті солдати" не перешкодили Польщі ввійти в ЄС" - Ігор Бігун про заяву Ярослава Качинського

Нядаўняя заява лідэра кіруючай партыі Польшчы «Права і справядлівасьць» Яраслава Качыньскага пра тое, што гераізацыя Сьцяпана Бандэры можа перашкодзіць эўраінтэграцыі Ўкраіны, ня першая. читати повністю »

Штурм нацистської тюрми м. Кременець українськими повстанцями

У ніч з 19 на 20 лютого 1943 року українські повстанці Кременеччини здійснили одну з перших досить вдалих бойових операцій. Несподіваним нападом на приміщення в’язниці у м. Кременець вони звільнили усіх в’язнів і без втрат залишили місто. Довгий час подробиці цієї зухвалої повстанської операції залишалися невідомими. читати повністю »

Які таємниці приховували архіви радянських спецслужб? - розмова з Олександром Іщуком в ефірі "Громадського радіо"

Ситуація на Донбасі виникла, бо суспільство не цікавиться розсекречними архівами і радянські міфи продовжуть існувати, — історик Олександр Іщук

Василь Шандро: Чи багато нових історій відкрилося через те, що архіви СРСР стали загальнодоступними? читати повністю »

Перший бій УПА з нацистами: документи спецслужб виклали у вільний доступ - Ігор Бігун в ефірі "Громадського радіо"

Центр досліджень визвольного руху разом із архівами СБУ опублікували документи, які відображають збройне та інформаційне протистояння між німецькими окупантами та ОУН, а згодом УПА. читати повністю »