Новини

Помер Почесний голова Центру досліджень визвольного руху професор Володимир Косик

12 червня в Парижі помер визначний український історик професор Володимир Косик, співзасновник і Почесний голова Центру досліджень визвольного руху.

Володимир Миколайович Косик народився 26 листопада 1924 році в селі Вацевичі (нині Залужани) сучасного Дрогобицького району Львівської області. У дитинстві відвідував «Рідну школу» в Дрогобичі, а в часи Другої світової війни був членом Юнацтва ОУН (з 1939 року). читати повністю »

З’явився німецький сайт про історію світового комунізму

Запрацював німецький веб-сайт з історії комунізму в Німеччині та світі kommunismusgeschichte.de.

Ініціатором створення сайта став німецький Федеральний фонд із переосмислення диктатури СЄПН (Соціалістичної єдиної партії Німеччини), приурочивши його до 100-річчя від Жовтневої революції, яке виповнюється цього року. читати повністю »

Програма «Ночі музеїв» у «Тюрмі на Лонцького»

Ніч музеїв у «Тюрмі на Лонцького» до Міжнародного дня музеїв 18 травня пройде під гаслом  «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».

Програма:

17.00 – 18.00 Лекція Ігоря Дерев’яного «Державна політика прихованого антисемітизму в СРСР (1920—1940 роки)»

18.00 – 21.00 Реконструкція слідства (Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять») читати повністю »

Помер керівник Норильського повстання Євген Грицяк

14 травня 2017 р. на 91-му році життя помер Євген Грицяк — політв’язень ГУЛАГу, один із керівників Норильського повстання в 1953 році.

Євген Степанович Грицяк народився 9 серпня 1926 року в с. Стецева Снятинського р-ну Івано-Франківської обл. У період німецької окупації вчився в торговельній школі в Снятині, долучився до Юнацтва ОУН. читати повністю »