В’ятрович на Форумі видавців представить нариси про минулі сто років України

«(Не)історичні миті» —  несподіваний художньо-документальний проект про ХХ століття Володимира В’ятровича та «КСД».

Відомий історик Володимир В’ятрович завдяки видавництву «Клуб сімейного дозвілля» постане перед читачами в несподіваному амплуа — автора короткої прози. Нову його книгу «(Не)історичні миті. Нариси про минулі сто років» презентують в рамках 24-го Форуму видавців у Львові.

15 вересня, п’ятниця

19.00—19.45

Наукова бібліотека ЛНУ ім. І. Франка

вул. Драгоманова, 5

Книга містить 38 нарисів-миттєвостей, вихоплених з останнього століття української історії: потяг, що везе київських студентів під станцію Крути; хлопчик в українському селі, який вмирає від голоду в 1933-му; останні бійці УПА в останній криївці; радянський концтабір, де гине поет, але лишаються жити його вірші; зрештою — Майдан 2014-го й російсько-українська війна.

«(Не)історичні миті» — це розповіді не про звичні нам із підручників ключові події минулого, які змінювали хід історії, — пояснює автор Володимир В’ятрович. — Миті фокусування дійсності, коли в одній хвилині можна побачити ціле життя людини чи навіть усього покоління. Вони — як маленькі уламки історії, кожен з яких, проте, дозволяє розгледіти її велике полотно. Осколок розбитого дзеркала стає окремим дзеркалом”.

Катерина Новак, керівниця проектів видавництва «КСД» говорить: «Мене підкупила глибинна сутність книжки — людина ніколи не знає, коли прийде “саме та мить”, доля не вивішує оголошення “Чоловіче, зараз важливо! Не страть”, ми маємо бути людьми кожної миті».

Модератор презентація — літературознавець і письменник Ростислав Чопик.

Інші події за участі Володимира В’ятровича:

Автограф-сесія Володимира В’ятровича пройде у п’ятницю, 15 вересня, з 16.00 по 16.45 (Палац Мистецтв, 1-й поверх, Стенд КСД №107, вул. Коперника 17). 

Презентація книги В’ятровича «За лаштунками “Волині-43”. Невідома польсько-українська війна» відбудеться у суботу 16 вересня о 13:00 (Національний музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького», вул. С.Бандери, 1)

Видавець та організатор презентацій — видавництво «Клуб сімейного дозвілля» у партнерстві із Центром досліджень визвольного руху.

 

Володимир В’ятрович, к.і.н., Голова Українського інституту національної пам’яті. У 2008—2010 роках очолював Архів СБУ та розсекретив колишні архіви КҐБ. У 2010—2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Автор та співавтор чотирнадцяти книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії, очолював Центр досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

 

Додано 07.09.2017