До свята Покрови відбудеться екскурсія до польових баз УПА

Львівська міська громадська організація “Підкова” в неділю, 17 жовтня проведе екскурсію “До Повстанців на Золоту Поляну”. Екскурсія приурочена до 68-ої річниці створення Української Повстанської Армії і входить до екскурсійного циклу “Країна Героїв”.

В рамках екскурсійного туру заплановано відвідання музею “Конспіративна квартира Романа Шухевича у Княгиничах”, Меморіалу Українських Січових Стрільців на горі Лисоня і Осової та Золотої Полян, де базувались відділи УПА. Зголоситись на цей тур можуть всі охочі, звернувшись за докладнішою інформацією на веб-сторінку www.vidviday.com.ua або за контактними телефонами: (097)-063-43-23, (068)-844-33-80 (Юрій); (067)-370-63-20, (093)-46-88-777 (Ігор).

Золота ПолянаЗолота Поляна - це мальовнича галявина розташована між селами Воронів та Мельна на Рогатинщині. У 1943-1944 роках тут проводили свої вишколи — легендарна повстанська сотня “Бурлаки”, відділ окремого призначення “Сіроманці”, а також інші відділи УПА. Поруч також знаходиться Осова Поляна, де таборувала сотня “Орли”. 16 грудня 1944 року із Золотої Поляни сотня “Сіроманців” зробила наскок на тодішній районний центр Нові Стрілища, де їй вдалося визволити 40 в’язнів, знищити архіви допитів та забрати багато зброї. У цьому бою загинув командир відділу — сотенний “Яструб”, вихідець із Полтавщини Дмитро Карпенко. Він похований на хуторі Кам’янка, недалеко від Золотої Поляни. Неодноразово на Золотій Поляні проводив огляд бойового стану повстанських відділів Головний командир УПА Роман Шухевич. На початку 90-х років на Золотій та Осовій Полянах мешканцями довколишніх сіл було відтворено таборові споруди УПА, а також збудовано меморіальні каплиці і встановлено пам’ятні хрести. Відтоді тут щороку проводять свої табори молодіжні патріотичні організації.

КнягиничіЕкскурсія “До Повстанців на Золоту Поляну” є другою екскурсією, яка проводиться в рамках циклу “Країна Героїв”. Цей цикл присвячений українському визвольному рухові в ХХ столітті: Легіонові Українських Січових Стрільців, Українській Галицькій Армії, Організації Українських Націоналістів та Українській Повстанській Армії. Цільовою аудиторією цих екскурсій є молодь, гості з Великої України та всі, хто цікавиться історією української визвольної боротьби. Цикл “Країна Героїв” стартував 19 вересня ц. р. екскурсійним туром “Стежками Степана Бандери”. В межах циклу також підготовано наступні одноденні автобусні тури — “Три Провідники”, “Там на горі, на Маківці”, “Підпільний парламент”, “На полях двох битв” та інші.

Контактна особа — Андрій Шевців (+38-063-682-68-39, +38-097-346-38-51)

Докладніша інформація: http://vidviday.com.ua/excursion/775