Експерти обговорять як Росія використовує історію в зовнішній політиці

17
березня
Організатор: 
УІНП, ЦДВР, НАуКМА
Час: 
15:00

Чому в Росії так і не відбулась десовєтизація та як це впливає на її європейських сусідів — дискутуватимуть у Києві на круглому столі «Історія як зброя в зовнішній політиці Росії» за участі відомого латвійського експерта, керівника Центру досліджень політики Східної Європи Андіса Кудорса.

17 березня, вівторок

15.00

Києво-Могилянська академія

Конгрегаційна зала Староакадемічного корпусу
вул. Сковороди, 2, м.Київ

«Росія не змогла вивчити і засудити тоталітарне минуле радянської епохи, процес десовєтизації не відбувся в повному обсязі. Навпаки — спроби засудження комунізму сприймаються як спроби виступити проти Росії як країни, — вважає Андіс Кудрорс. — Питання історії є одним із інструментів Російської публічної дипломатії на підтримку цілей Росії управляти більш широким регіоном — територією колишнього Радянського Союзу».

На круглому столі «Історія як зброя в зовнішній політиці Росії» виступить голова правління Центру досліджень політики Східної Європи Андіс Кудорс з темою «Суперечлива історія зовнішньої політики Росії проти країн-сусідів» та голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович з темою «Російські історичні міфи в інформаційні війні з Україною».

Також в обговоренні візьмуть участь Надзвичайний і повноважний посол Латвійської республіки в Україні Аргіта Даудзе та голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, Андрій Когут, в.о. Центру досліджень визвольного руху.

Модераторка: Аліна Шпак, перша заступниця голови Українського інституту національної пам'яті.

Круглий стіл «Історія як зброя в зовнішній політиці Росії» пройде в рамках комунікаційної програми головування Латвії в Раді ЄС за сприяння Посольства Латвії в Україні, Українського інституту національної пам’яті, Національного університету Києво-Могилянська академія, Центру досліджень визвольного руху.

Робочі мови: англійська, українська.

Вхід вільний. Просимо попередньо зареєструватися:https://docs.google.com/forms/d/17tpqtgQk0nN9oDz3I7ewo-ugSs3SNs9QU_RQw-W-Dg8/viewform

Довідка:

Андіс Кудорс закінчив Латвійський Університет, здобувши  ступінь магістра політичних наук. З 2006 року є експертом та Головою правління Центру досліджень політики Східної Європи. Також викладає як запрошений викладач в Інституті Кеннана Міжнародного наукового центру імені Вудро Вільсона. Очолював робочу групу з питань політики сусідства ЄС.

Написав багато наукових праць, серед яких: «Соціальна пам'ять та ідентичність етнічних росіян в Латвії»,  «Російська м’яка сила та невійськовий вплив», «Розуміння Росією публічної дипломатії: між м’якою силою та маніпуляцією», «Інформаційна кампанія Росії проти України» та ін.

 

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua

тел./факс: +380 32 247-45-22