Меморіальну дошку митрополиту Андрею Шептицькому відкриють у Києві

28 жовтня в Києві урочисто відкриють меморіальну дошку-барельєф визначному духовному лідеру, меценату і громадському діячеві митрополиту Української Греко-Католицької Церкви Андрею Шептицькому.

28 жовтня, середа

16.00

Київський міський будинок вчителя

вул. Володимирська, 57   

Чин освячення меморіальної дошки здійснить глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав і греко-католицьке духовенство.

Участь у заході візьмуть Блаженніший Любомир Гузар, віце-прем’єр-міністр –  міністр культури В’ячеслав Кириленко, голова Комітету із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Очікується також участь Міського голови Києва Віталія Кличка.

Ідея меморіального знаку на честь Митрополита належить Любомиру Ведмедю. Утілив її скульптор Іван Микитюк за фінансової підтримки Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи». Замовником виступив Комітет із вшанування пам'яті Блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Після відкриття меморіальної дошки відбудеться п’яте щорічне вручення відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча — греко-католицького священика, послідовника Митрополита Шептицького, який за свого життя проявив героїчні християнські чесноти у служінні людям, незалежно від їхньої національної чи релігійної приналежності, а в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек. 

 

Довідка:

Митрополит Шептицький (1865—1944) понад 40 років очолював українських греко-католиків (1901—1944). На час його головування в УГКЦ припали переломні моменти української і світової історії: дві світові війни, польсько-українська війна 1918-1919 років, Голодомор, Голокост, радянська окупація, німецька окупація. Однак завдяки зусиллям, які митрополит докладав для гуртування й захисту своїх вірян і українців загалом, Греко-Католицька Церква досягла свого найбільшого розквіту й авторитету в суспільстві й світі, а сам митрополит увійшов в історію як один з найвизначніших українців та духовних провідників народу.