Роботи всіх учасників П'ятого конкурсу "Український визвольний рух 1920-х - 1950-х років" доступні в відкритому доступі

17 грудня 2016 року ми підбивали підсумки П'ятого щорічного конкурсу студентських наукових робіт "Український визвольний рух 1920-х50-х років" в стінах Українського католицького університету у Львові. Нині публікуємо для ознайомлення всі 18 статей, які пройшли відбір на конкурс. 

Прийом заявок Центр досліджень визвольного руху та партнери оголосили на конкурс 14 жовтня, на Покрову, що є одночасно Днем захисника України та Днем УПА. Коли сплив термін подачі заявок 21 листопада,ми отримали 39 статей від студентів з усієї України, окрім тимчасово окупованих ворогом територій.  

З-поміж цих робіт, 21 статтю довелося, на жаль, не допустити до конкурсу через недотримання вимог та/або виявлений плагіат. Сумно констатувати, що в деяких випадках плагіат був настільки неприхованим, що унікальність тексту складала 4%! Тому з 2017 року організатори мають намір рішучо боротися з крадіжками чужих текстів для конкурсу. Зокрема, повідомляти наукових керівників та адміністрацію університетів тих студентів, які подаватимуть роботи із плагіатом. Бо конкурс  це змагання оригінальних ідей та досліджень для того, щоб обрати найкращих.

На фінал конкурсу до Львова з'їхалося 14 учасників  решта не змогли вирватися через навчання чи інші поважні причини. Географія учасників: Маріуполь, Одеса, Харків, Кам'янець-Подільський, Житомир, Львів, Тернопіль, Луцьк, Вінниця тощо.

Студенти - учасники конкурсу, журі та організатори

Троє переможців  Сергій Гуменний, Петро Муха та Валентина Арабаджи  дістали грошові премії та комплекти книжок з історії визвольного руху від ЦДВР і плакатів "Воїн" від Українського інститут національної пам'яті. Додаткові відзнаки від кожного члена журі за якісні та оригінальні дослідження, яким забракло буквально кількох балів, здобули ще Володимир Баров, Володимир Ярич, В'ячеслав Дзюбенко, Дмитро Ткачук, Ірина Косовська та Ксенія Сорокіна. Утім, без подарунків не залишився жоден учасник наукового змагання.

Докладний фотозвіт можна переглянути за лінком. Нижче ми публікуємо роботи всіх учасників конкурсу для вільного завантаження. 

Закликаємо всіх студентів готуватися й подаватися на наступний конкурс 2017 року. Це реальна можливість заявити про себе як про перспективного дослідника й долучитися до цеху істориків, популяризувати тему вашого наукового інтересу й отримати суттєве матеріальне заохочення за власний інтелектуальний продукт. Слудкуйте за оголошеннями на нашому сайті та сторінці у "Фейсбуці"

 

 

Прикріплені файли: