У Тернополі презентували книжку "Бандерівський інтернаціонал"

28 квітня в Тернополі відбулася презентація книжки Олега Стецишина «Бандерівський інтернаціонал».

28 квітня в Книгарні "Є" відбулася презентація книжки Олега Стецишина «Бандерівський інтернаціонал». У ній взяли участь активні жителі міста, історики та журналісти.

 Як зазначив Олег Стецишин, в УПА воювали представники понад 28 національностей. Як вони потрапили до лав УПА, як воювали та як згодом склалася їхня доля – захопливо і ґрунтовно викладає письменник на основі архівних документів, свідчень вояків, праць з історії визвольного руху.

«У перспективі українські націоналісти, окрім усього іншого, розраховували на національні революції народів СРСР і Європи за звільнення від влади комуністів і нацистів. І розпалити вогонь антиімперіалістичних революцій повинні були саме українці», – пише Олег Стецишин, аналізуючи програмні документи ОУН і УПА.

«Бандерівці пообіцяли допомогти нам повернутися додому, в Литву» – так називається у книжці розділ про литовців в УПА, «Моя не большевик. Моя – УПА» – назва розділу про  узбеків, «Ми є свідками геройської постави азербайджанців» – про азербайджанців в УПА, а розділ про росіян – «Я горжусь, когда меня называют бандеровцем. Я же бандеровец!»

У книжці вміщено документи, які ілюструють діяльність представників різних національностей у підрозділах УПА, спогади повстанців про «чужинців», а також подано фотоматеріали, короткі біографії бійців УПА неукраїнської національності і широку бібліографію на цю тему.

«Книга важлива, зважаючи на сьогоднішню ситуацію, на ту війну, яку зараз ведемо з Росією. Думаю, її можна назвати третім національно-визвольним змаганням, і цього разу ми також хочемо відстояти нашу незалежність. Однією з особливостей цього протистояння є дуже сильна пропагандистська, психологічно-інформаційна війна, яку нам нав’язав наш ворог. Елементами цієї війни є міфи, зокрема й історичні, покликані звинуватити українців у злочинах, які вони не чинили. Я думаю, що ця моя книжка спростовує такі міфи», – розповів про актуальність своєї книжки Олег Стецишин.