Фотовиставка «Війна після війни. Антисовєтський збройний рух опору в Литві 1944-1953 рр.»

Актуальність: діяльність українського підпілля, боротьба Української повстанської армії проти тоталітарного режиму СССР привертає дедалі більше уваги української громадськості. Унікальність боротьби повстанців, що понад десятиліття протистояли одній з наймогутніших імперій світу сьогодні не викликає сумнівів. Проте порівняння українського визвольного руху із визвольними рухами інших народів стане підставою для його глибшого пізнання та розуміння. Тому інформація про діяльність литовського руху опору, що поруч з українським був найсильнішим виявом антитоталітарної боротьби на теренах СССР, буде корисною не тільки з точки зору отримання нових знаннь про наших сусідів, але й для самопізнання. Поруч з тим ознайомлення із особливостями литовських досліджень історії підпілля та їх презентацій широкому загалу є необхідним українським науковцям, що лише розпочинають вивчення діяльності ОУН та УПА та їх популяризацію.

Мета: ознайомлення широких кіл громадськості із історією литовського збройного руху опору 1944-1953 років.

Організатори: Центр досліджень визвольного руху (Україна), Центр досліджень геноциду і резистансу (Литва), Львівська обласна державна адміністрація

Час проведення: 10 - 12 березня 2006 року.

Місце проведення: палац мистецтв.

Інформація про виставку: виставка фотографій та матеріалів з історії литовського руху опору складається з 20 тематичних стендів, кожен з яких розкриває окремі аспекти його діяльності:

  • керівництво руху
  • жінки-підпільниці
  • щоденне життя партизана
  • символіка руху
  • підпільна преса
  • підтримка боротьби населенням, придушення руху карльно-репресивною системою СССР та інші.

Крім підписів під конкретними світлинами, кожен стенд містить вступний текст, що розкриває тему, якій він присвячений.

Участь в заході: з литовського боку у презентації виставки візьмуть участь керівництво Центру досліджень геноциду і резистансу, представники литовського посольства в Україні; з українського - представники обласної державної адміністрації, керівництво Центру досліджень визвольного руху, представники литовських товариств у Львові.

Очікувані результати: знайомство української громадськості із історією литовського резистансу, особливостями її досліджень та презентації широкому загалу; нав’язання міжнародних наукових контактів; започаткування українсько-литовської співпраці у галузі дослідження антитоталітарних рухів 1940-1950 рр.