«Шухевич не народився з гранатою в руках». Ігор Бігун про життя командира до УПА

30 червня 1907 року народився Роман Шухевич, якого ми знаємо, здебільшого, як військового, політичного і державного діяча. А яким був Роман Шухевич поза політикою і війною?

Юрій Шухевич, син Романа Шухевича, сказав, що постать його батька неможлива поза політикою. Але все ж ми вирішили поговорити про те, яким був Роман Шухевич поза політикою. Невідомі сторінки його біографії розкриває історик Ігор Бігун:

«Звичайно, Роман Шухевич увійшов в історію як, передусім, військовий діяч, як лідер ОУН і Головнокомандувач УПА, загинув він у бою. Дійсно, вся його біографія пов’язана з політичною боротьбою, з військовою боротьбою за незалежність України.

Але, звичайно, він був людиною, як і всі ми. Його біографія була надзвичайно різноманітна. Звичайно, він не народився з гвинтівкою чи з гранатою в руках. Він був підлітком, студентом, він жив, працював, сидів у в’язниці, кохав. Згодом воював.

Роман Шухевич походив з досить відомого роду в Галичині. В роду були священники, громадські діячі, письменники, знавці мов і перекладачі. Він мав змогу отримати хороше домашнє виховання, згодом — хорошу освіту. Вчився у гімназії, у Львівській політехніці, здобув фах інженера-будівельника, а паралельно здобував музичну освіту в Львівському музичному інституті, добре грав на фортепіано, був всебічно обдарованою людиною».

 

Джерело: Громадське радіо.