Ігор Бігун узяв участь в ефірі програми "Розсекречена історія" на UA: Перший про історичні міфи

Історія про 28 героїв-панфіловців, радянських воїнів, які вступили у бій проти 50 німецьких танків, що рвалися до Москви, – вигадка. Документи, опубліковані Державним архівом Російської Федерації, підтверджують: її вигадали кореспонденти газети "Красная звєзда". І цифра у понад 81 мільйон українців, які проживали на теренах усього тодішнього Радянського Союзу у 1929 році – теж неправда. І це навіть не міф, а просто хибодрук.

Але в ці історії беззаперечно вірять роками, ці міфи вправно використовують для маніпуляцій, дехто, навіть чуючи правду, відмовляється визнавати їх вигадкою.

Чи багато міфів ще живе у сучасній українській історії? За яких умов і з якою метою вони з’являлися і з’являються? Як розсекречені архівні документи допомагають долати історичні міфи? І які міфи сьогодні заважають розуміти правду про минуле? Про це у "Розсекреченій історії" з Олександром Зінченком говорять історики Оксана Юркова (Інститут історії України НАНУ), Андрій Руккас (Київський національний університет), Геннадій Єфіменко (Інститут історії України НАНУ) та Ігор Бігун, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху.