Найближчі події

Круглий стіл «Від диктатури до свободи: механіка змін»

31
березня
Організатор: 
Центр Досліджень Визвольного Руху

Як досвід Німеччини, Чехії та Польщі допоможе Україні вийти з совка

На круглому столі «Від диктатури до свободи: механіка змін» експерти з Німеччини, Польщі та Чехії поділяться досвідом, які закони та інституції сприяють посткомуністичній трансформації держави. читати повністю »

Експерти обговорять як Росія використовує історію в зовнішній політиці

17
березня
Організатор: 
УІНП, ЦДВР, НАуКМА

Чому в Росії так і не відбулась десовєтизація та як це впливає на її європейських сусідів — дискутуватимуть у Києві на круглому столі «Історія як зброя в зовнішній політиці Росії» за участі відомого латвійського експерта, керівника Центру досліджень політики Східної Європи Андіса Кудорса.

читати повністю »

Презентація книжки Ігоря Дерев’яного «Сила волі. Євген Коновалець» (Київ)

22
травня
Організатор: 
"Є", ЦДВР

Книгарня «Є» спільно Центром досліджень визвольного руху запрошують на презентацію книжки Ігоря Дерев’яного «Сила волі. Євген Коновалець», що відбудеться 21 травня.

Початок – о 18:30. читати повністю »

Публічна лекція «Ув’язнена Європа»

8
травня
Організатор: 
ЦДВР, Тюрма на Лонцького

До річниці завершення Другої світової війни у Європі 8 травня львів’ян та гостей міста запрошують на публічну лекцію історика Олесі Ісаюк про Целленбау — внутрішню тюрму концтабору Заксенхаузен, де утримували особливо небезпечних для Третього Райху в’язнів — політичних та громадських лідерів окупованих нацистами країн, а також особистих ворогів Адольфа Гітлера.  Зокрема, там у різний час з 1939 по 1944 роки були ув’язнені лідери українського визвольного руху Степан Бандера та Ярослав Стецько. читати повністю »

Лекція Юкки Ріслаккі «Дезінформація і пропаганда проти країн Балтії та України»

8
травня
Організатор: 
Книгарня «Є», Посольство Латвії в Україні, Центр досліджень визвольного руху, Центр історії державотворення України в XX ст. при НаУКМА

Запрошуємо Вас відвідати лекцію «Дезінформація і пропаганда проти країн Балтії та України», що відбудеться за участі журналіста і письменника Юкки Ріслаккі 8 травня о 18.00 у книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3, м. Київ). читати повністю »

У Сумах пройде відкрита лекція "Хто такий Степан Бандера і за що він боровся?"

7
лютого
Організатор: 
SumyNews

У п’ятницю, 7 лютого 2014 року о 15:00 год. в прес-центрі SumyNews відбудеться відкрита лекція Геннадія Іванущенка в рамках спеціального проекту сайту SumyNews "Наша історія" на тему: "Хто такий Степан Бандера і за що він боровся?"

Захід відбудеться за адресою: вул. Петропавлівська, 53, 1 поверх, м. Суми

Презентація книги Івана Геля «Виклик системі: український визвольний рух другої половини XX століття» в Ужгороді

27
листопада
Організатор: 
Центр досліджень визвольного руху, Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів), видавництво Часопис (Львів), мистецька агенція «Наш формат»

27 листопада в Ужгороді презентують книгу відомого суспільно-політичного діяча Івана Геля «Виклик системі: український визвольний рух другої половини XX століття»: історію опору 1950—1980-х років.  Перша презентація відбудеться о 12:00 на історичному факультеті Ужгородського національного університету (пл. Народна, 3, ауд. 56). Друга — о 17:00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка (пр. Свободи, 16). читати повністю »

Презентація книги «Історія з грифом "Секретно". Українське ХХ століття» у Києві

15
листопада
Організатор: 
Книгарня «Є», Центр досліджень визвольного руху, мистецька агенція «Наш формат», видавництво «Часопис» (Львів) за підтримки ТСН.ua

Історик Володимир В’ятрович, який на посаді керівника Архіву СБУ розсекречував раніше таємні документи радянських спецслужб, презентує у Києві свою нову книгу «Історія з грифом "Секретно". Українське ХХ століття». Книга є результатом чотирирічного дослідження архівних таємниць української історії ХХ століття, що зберігалися у сховищах КҐБ. читати повністю »

Презентація книги «Сила волі. Євген Коновалець» Ігоря Дерев’яного у Вінниці

13
листопада
Організатор: 
Центр досліджень визвольного руху, книгарня «Є», мистецька агенція «Наш формат», видавництво «Часопис» (Львів)

У Вінниці представлять першу ілюстровану біографію Євгена Коновальця «Сила волі. Євген Коновалець» авторства історика Ігоря Дерев’яного. У книзі — документи та свідчення очевидців, власні спогади, унікальні фотографії.

«Сила волі» — це історія людини, яка створила найуспішніший український політичний проект минулого століття — Організацію українських націоналістів», — розповідають видавці. читати повністю »

У Вінниці презентують «Виклик системі» — історію ненасильницького спротиву українців радянському тоталітаризмові

6
листопада
Організатор: 
Центр досліджень визвольного руху, книгарня «Є», Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів), видавництво Часопис (Львів), мистецька агенція «Наш формат».

У Вінниці презентують книгу відомого суспільно-політичного діяча Івана Геля «Виклик системі: український визвольний рух другої половини XX століття»: історію опору 1950—1980-х років.

Іван Гель поєднав у праці виклад історичних фактів та рефлексії безпосереднього учасника. Автор наводить безліч невідомих фактів про рух опору та боротьбу з ним репресивної системи, біографії учасників. Усе це відновлено завдяки ретельній праці історика з архівними документами та свідченнями очевидців. читати повністю »