Проекти ЦДВР

Виставка «УПА: історія нескорених»

Дана виставка є унікальним проектом, досі в Україні нічого подібного не було реалізовано. Загалом представлені близько півтисячі оригінальних фото, більшість з яких публікується вперше. Також на виставці вперше експонуватимуться документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та УПА. читати повністю »

Словник Українського Визвольного Руху

Центром досліджень визвольного руху готується проект першого електронного словника українського визвольного руху, що на першому етапі виконання налічуватиме понад 1000 термінів з вищевказаної тематики. До словника буде віднесена історична, військова термінологія та маловживані поняття з наступних тем: історія ЗУНР, діяльність УВО, ОУН, УПА та дисидентського руху, карально-репресивна політика окупаційних режимів в Україні протягом ХХ ст. Словник буде розміщено на електронному носієві (DVD) та в мережі інтернет.

Навчальний курс «Український визвольний рух 1920-50-тих років»

Курс для студентів історичного факультету Українського католицького університету. читати повністю »

Фотовиставка «Війна після війни. Антисовєтський збройний рух опору в Литві 1944-1953 рр.»

Актуальність: діяльність українського підпілля, боротьба Української повстанської армії проти тоталітарного режиму СССР привертає дедалі більше уваги української громадськості. Унікальність боротьби повстанців, що понад десятиліття протистояли одній з наймогутніших імперій світу сьогодні не викликає сумнівів. Проте порівняння українського визвольного руху із визвольними рухами інших народів стане підставою для його глибшого пізнання та розуміння. читати повністю »

Український Інститут Національної Пам’яті

Подолання важких наслідків минулого є одним із пріоритетних напрямків розвитку посттоталітарних суспільств. Цей процес найефективніше відбувається через спеціальні науково-дослідні установи, що, діючи за підтримки держави, допомагають людям не тільки розібратися у історії власного краю, але й зорієнтуватися в сьогоденні. Діяльність Інституту національної пам’яті в Польщі, Центру досліджень геноциду і резистансу в Литві, аналогічних структур в Чехії, Угорщині, Латвії та Німеччині стала найкращим підтвердженням цієї тези. читати повністю »

Конкурс наукових робіт присвячений 95-й річниці від дня народження Ярослава Стецька

Міжнародний благодійний фонд імені Ярослава Стецька
Центр досліджень визвольного руху

Положення про конкурс наукових робіт присвячений 95-й річниці від дня народження Ярослава Стецька
"Організація Українських Націоналістів: провідники, ідеї, боротьба" читати повністю »

Концепція створення Меморіально-дослідницького комплексу пам'яті жертв окупаційних режимів

Бездержавне існування української нації протягом століть прирікало її на терор з боку окупаційних режимів. Їх завданням було перетворити українців у денаціоналізовану масу, без власної культури, історії, майбутнього. Протистояння цьому процесові вилилося в український визвольний рух, який у ХХ столітті набрав чітко окреслених організованих форм та охопив найбільшу кількість населення. Осердям визвольної боротьби українців та епіцентром політичних репресій у всьому західноукраїнському регіоні був Львів. читати повністю »

Росії теж необхідні радикальні кроки з декомунізації — російський історик

Відомий російський історик Нікіта Петров переконаний, що процес декомунізації, запущений в Україні, — обов’язковий для побудови майбутнього держави на основі права і дотримання прав людини. читати повністю »