Архіви КҐБ для медіа: Посібник

Розсекречені архіви радянських спецслужб допоможуть журналістам знаходити нові теми для своїх матеріалів, а також перевіряти інформацію, яка апелює до історії ХХ століття. Уміння читати архіви КҐБ стане в нагоді медійникам, які хочуть навчитись протидіяти пропаганді й дезінформації в інфопросторі. Автори посібника розповідають, як працювати з документами комуністичних спецслужб та перетворювати їх на історію.

 

Зміст

Висвітлювати минуле. Доступ до архівів для захисту свободи слова

Перед походом в архів читати повністю »

Автор: 
В. Бірчак, О. Довженко, А. Когут, Ю. Макаров, О. Попович, Я. Ясиневич / Ред. А. Олійник
Видавництво: 
К.І.С.
Місце видання: 
Київ
Рік видання: 
2018

Виклики законодавчого регулювання календаря державних свят. Зелена Книга

Реформування державного календаря свят є важливою складовою реформи політики національної пам’яті, а також актуальним завданням економічного порядку. Надмірна кількість неробочих святкових днів негативно впливає на економічну ситуацію в країні, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України у світі. З іншої сторони, існуючий календар свят, що певною мірою залишився в спадок від СРСР, провокує суспільну конфліктність. читати повністю »

Автор: 
Олійник А., Когут А., Тополевська Л.
Видавництво: 
ЦДВР
Місце видання: 
Київ
Рік видання: 
2017

Open access to the KGB archives in Eastern Partnership. Analytical report

Six Eastern Partnership countries talk about their archival institutions, where documents of Soviet repressive intelligence services can be found. The sections contain information on national legislation, the specifics of documents, access algorithms and difficulties. Experts also write about public or government initiatives aimed at opening the KGB archives. How can be useful Ukrainian experience for other countries of the Eastern Partnership and why Ukraine was able to implement the reform – one of the main issues of Analytical Report.

Contents читати повністю »

Автор: 
Anna Oliinyk
Видавництво: 
Center for Research on the Liberation Movement
Місце видання: 
Kyiv
Рік видання: 
2017

Открытый доступ к архивам КГБ: Украинский опыт для стран Восточного партнерства. Аналитический доклад

Шесть стран Восточного партнерства рассказывают о своих архивных учреждениях, в которых можно найти документы советских репрессивных спецслужб. В разделах содержится информация о национальном законодательстве, специфике документов, алгоритмах доступа и трудностях. Эксперты также пишут об общественных или правительственных инициативах, направленых на открытие архивов КГБ. Чем может быть полезен украинский опыт для других стран Восточного партнерства и почему Украина смогла осуществить реформу — один из главных вопросов, на который отвечает Аналитический доклад. читати повністю »

Автор: 
Анна Олійник
Видавництво: 
ЦДВР
Місце видання: 
Київ
Рік видання: 
2017

Європейські законодавчі практики декомунізації: висновки для України. Аналітичний звіт

21 травня 2015 року в Україні набув чинності пакет «декомунізаційних законів». Вони охоплюють широкий спектр суспільних відносин: від увічнення перемоги у Другій світовій війні та визнання на державному рівні осіб, які боролися за незалежність України у ХХ столітті, до відкриття доступу до архівної інформації колишніх радянських спецслужб та засудження Україною комуністичного й нацистського тоталітарних режимів як злочинних та несумісних із основоположними правами й свободами людини і громадянина. читати повністю »

Автор: 
Сергій Рябенко, Андрій Когут
Видавництво: 
Часопис
Місце видання: 
Львів
Рік видання: 
2017